Kedves leendő bérmálkozós fiatalok!

Tudjátok, hogy kell választani a bérmáláshoz egy bérma védőszentet. Ő egy szent, akit már ismertek és példaként szolgál a keresztény életetekben.Ez a szent a bérmálásodtól kezdve nemcsak páldaképed, de barátod is lesz a mennyben, aki érted közbenjár Istennél ( imádkozik,kér,segít a mennyből). Az ő nevét veszed majd fel a bérmálásban (a püspökatya is ezen a néven fog szólítani)

Az alábbi nevek és szentek közül keressetek nektek megfelelőt:

Női nevek: Mária, Ágnes, Margit, Brigitta, Veronika, Ágota, Katalin, Bernadett, Zsuzsanna, Paulina, Beáta, Lúcia, Irén, Erzsébet, Anasztázia, Valéria, Mónika, Irén, Judit, Gizella, Zsófia, Rita, Júlia, Eszter, Magdolna, Veronika, Hedvig,Kinga, Márta, Teréz, Orsolya, Klára, Noémi, Anasztázia, Viktória

Férfi nevek: Gergely, Bálint, Pál, László, János, Balázs, András, Jeromos, Péter, Mátyás, Gábor, Tamás, Patrik, József, Benedek, Miklós, Ferenc, Leó, Adalbert, Márk, Fülöp, Jakab, Mihály, Ágoston, Barnabás, Antal, Dénes, Domonkos, Imre, István, Lőrinc, Gellért, Flórián,

Az alábbi linkeken keresd ki a Szent életét,

jelentosegteljes_bermanevek_mai_fiataloknak

Szentek élete

  • Rövid életrajzot írj a kiválasztott szentről, a végére pedig, miért épp őt választottad?

(legalább egy A4-es oldal)

Legkésőbb 2023. december 31-ig küldd el a hitoktatódnak emailben (csanyialexandra@gmail.com)

  • Írj egy rövid elmélkedést a következő címmel: „Miért akarok bérmálkozni?” Ezt a kézzel vagy számítógéppel írt munkád (legalább egy A4-es oldal),

Legkésőbb 2024. január 31-ig a sekrestyében add le ( névvel ellátva)!